Pered k zs g - obec Te ed kovo

videoarch vum 
index falunkr l nkorm nyzat szervezetek int zm nyek dokumentumok f rum fot album Peredi js g napt r
Üdvözöljük Pereden!
Pered község, a délszlovákiai Mátyusföldön helyezkedik el. Falunknak 3700 lakosa van, ebből 82%-a magyar nemzetiségű és 18%-a szlovák. Falunk, Sellye járás fejlettebb falvai közé sorolható. tovább>>
kontakt: OÚ Tešedíkovo
Žiharecká 860
Tešedíkovo, 925 82
Tel: 031 7795412
tesedikovo@tesedikovo.sk
48° 6' 27.86"N
17° 50' 47.41"E
admin:
linkek:
edatbázis
Telektó polgári társulás:
telekto.tesedikovo.info
testvérvárosunk:
www.tab.hu
hírek: (274) 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 
X. Jubileumi peredi borkóstoló
2011-02-04 16:12:13
informix

A Csemadok Peredi Alapszervezete 2011. február 26-án (szombaton) 16:00 órai kezdettel a helyi kultúrházban megrendezi a X. JUBILEUMI PEREDI BORKÓSTOLÓT. A versenyen bárki részt vehet saját készítésű borával. A nevezéseket fehér- illetve vörösbor kategóriában várjuk.

...a cikk folytatódik>>>
Mozoli Sándor 1 hozzászólás a cikkhez
 
Meghivó
2011-02-02 14:23:24
informix

A Szlovák Vöröskereszt Peredi Alapszervezete tisztelettel értesíti a tagságot és a lakosságot, hogy 2011. február 14-én 18:00 órai kezdettel évzáró taggyűlést tart a helyi kultúrházban. Mindenkit szeretettel várnak!

Községi hivatal 0 hozzászólás a cikkhez
 
Darázs Róbert: Mindenki segítségével megtudjuk tartani csapatunkat az V. ligában!
2011-01-31 09:47:48
sport

Bár nem értek a peredi focihoz, azt kell hogy mondjam, meglepődtem mennyien eljöttek a sport évzáróra. Úgy gondoltam, hogy az eredménytelenség a drukkerek fásultságában is megmutatkozik, de pozitívan csalódtam. Persze minden relatív, mert ha csak ennyi ember menne ki a meccsre, az igencsak elveszne a tribűnön. Mindenesetre idén a rajongók részéről is jobb és tárgyilagosabb felszólalások voltak.

...a cikk folytatódik>>>

Kovács Zoltán 4 hozzászólás a cikkhez
 
Holokauszt Pereden avagy akikről már végkép nem beszélünk.
2011-01-25 21:30:31
történelem

Hogy mi vezetett oda, hogy elhurcolják falunk zsidó lakosságát nem kell mondani senkinek. Ezt mindenki tudja. A fiatal lakosok viszont nem tudják azt, hogy a nem zsidó emberek milyen közömbösséggel nézték végig a deportálást. Az én nagymamám is végignézte a menetet. Akkoriban olyan legenda is keringett Pereden, hogy az egyik zsidó család áldozatként megölte szolgálólányukat. Persze ilyen és ehhez hasonló legendák után féltek is a zsidóktól. De a zsidók iránt táplált ellenszenv nem csak Peredre volt jellemző, hanem egész Európára, beleértve itt Angliát is a Szovjet uniót és bizony még az USA-t is.

...a cikk folytatódik>>>
Darázs László 11 hozzászólás a cikkhez
 
Az év legszebb olvasónaplója
2011-01-25 20:24:25
informix

Értesítünk benneteket, hogy a helyi könyvtár az olvasás, a könyv és egyben a könyvtár népszerűsítése érdekében Az év legszebb olvasónaplója címmel pályázatot hirdet. A verseny célja, hogy rendszeres olvasásra ösztönözzön és, kalandra hívjon benneteket a könyvek színes világába, mely során megszerethetitek a könyvet és az olvasást.

...a cikk folytatódik>>>
Községi Hivatal 0 hozzászólás a cikkhez
 
A peredi kultúrház felhívása
2011-01-25 15:09:10
informix

Felhívjuk a lakosság figyelmét, hogy a helyi kultúrház az ÖNKÉNTESSÉG EURÓPAI ÉVE alkalmából segítőtársakat, önkénteseket keres rendezvényeinek megvalósításához. Az Önkéntesség sokszínű tevékenység. Tudás, tapasztalatok megszerzésére, a szabadidő hasznos eltöltésére szolgál és fejleszti az önismeretet, a kreativitást. Legtöbb önkéntes a környezetvédelem, egészségügy és szociális ellátás területén tevékenykedik.

...a cikk folytatódik>>>
Községi hivatal 0 hozzászólás a cikkhez
 
Pered és környékének története
2011-01-23 15:58:59
történelem

A nemrég alakult Honismereti Kör három részes sorozatban igyekszik bemutatni Pered történetét. Az első előadáson Novák Veronika bemutatta falunk és környékét a XVI. századig. Az előadás meglepően sok érdeklődőt vonzott, és ők időutazáson vehettek részt egy olyan időbe, amelyről oly kevés információnk van. Hallhattunk kacskaringózó folyókról, óriási mocsarakról, elpusztult falvakról, peredi hódvadászokról. Mindazoknak akik nem lehettek ott, de kíváncsiak a falunk múltja iránt, sikerült a másfél órás előadásról összevágni egy 15 perces videót. Természetesen nem arról van szó, hogy nem lehetne többet bemutatni, de a youtube ennyit enged feltölteni. Jó szórakozást!

Kovács Zoltán 13 hozzászólás a cikkhez
 
És megint a víz az úr
2011-01-18 00:00:00
önkormányzat

Az összes képviselő megjelent a testület második és egyben most már tényleges munkát végző tanácskozásán. A vendégek száma is megugrott, legalábbis a néhány hónappal ezelőtti állapotokhoz képest. Ott volt a Híd három tagja, megjelent Telektó PT elnöke és velem együtt három titulus nélküli lakos is. Az első ülésről elmondható, hogy a mostani testület dinamikusabbnak hatott, mint az előző. Mindez köszönhető annak, hogy az új képviselők szinte kivétel nélkül nem szeppentek meg a feladattól, hanem komolyan és érdemlegesen beleszóltak az „öregek“ munkájába. Ugyanakkor a Híd-as vendégek is hozzászóltak az egyik, pénzügyekről szóló ponthoz. Ebben az esetben is meg kell említeni, hogy a hozzászólások korrektek voltak. Ekkor úgy éreztem, mintha Mészáros Endrét helyettesítették volna.:) De most minderről részletesen.

...a cikk folytatódik>>>
Kovács Zoltán 34 hozzászólás a cikkhez
 
Iskoláinkról
2011-01-16 17:23:24
más

Ha már volt egy kis statisztika a testületről, akkor legyen az oktatási intézményeinkről is. Még novemberben kikértem a községi hivatalból, hogy a hány elsős van az iskolákban, de a választások miatt nem fért fel a honlapra. Kicsit megkésve, de pótolom a mulasztást. Az adatok a szeptember végi állapotokat tükrözik.

...a cikk folytatódik>>>
Kovács Zoltán 11 hozzászólás a cikkhez
 
Háromkirályok napján...
2011-01-12 16:27:28
sport

Ahogy az már sok éve lenni szokott, idén is január 6-án szervezték a helyi tornateremben a hagyományos asztalitenisz-bajnokságot. Az elsőt Bán Miroslav szervezte, de egy ideje bevezették, hogy az első helyezett kapja a szervezés jogát. Így történt, hogy Juhos Tibor a főszervező 5. éve. Egy kis turpisság azért van a dologban, hiszen már tavaly sem ő nyerte, de „rámaradt, mint szamárra a fül“, mivel nem peredi lett az első.

...a cikk folytatódik>>>
Marosi Bianka 0 hozzászólás a cikkhez
 
www.deltasound.sk
 
www.musicmax.sk
 
www.interkompakt.sk
 
www.vandadekor.sk
 
www.dt-digital.sk
 
obec Te ed kovo - Pered falu, old.pered.info 1280*1024, ©TulokTeam, admin: