Pered k zs g - obec Te ed kovo

videoarch vum 
index falunkr l nkorm nyzat szervezetek int zm nyek dokumentumok f rum fot album Peredi js g napt r
Üdvözöljük Pereden!
Pered község, a délszlovákiai Mátyusföldön helyezkedik el. Falunknak 3700 lakosa van, ebből 82%-a magyar nemzetiségű és 18%-a szlovák. Falunk, Sellye járás fejlettebb falvai közé sorolható. tovább>>
kontakt: OÚ Tešedíkovo
Žiharecká 860
Tešedíkovo, 925 82
Tel: 031 7795412
tesedikovo@tesedikovo.sk
48° 6' 27.86"N
17° 50' 47.41"E
admin:
linkek:
edatbázis
Telektó polgári társulás:
telekto.tesedikovo.info
testvérvárosunk:
www.tab.hu
hírek: (274) 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 
Megyei választások: Járásunkban Borsányi Gyula kapta a legtöbb szavazatot
2009-11-18 12:20:21
közélet

A négy megszerezhető mandátumból hármat az MKP kapott meg, a MOST-HÍD pedig katasztrófális vereséget szenvedett. A legmagasabb helyen lévő jelöltjük is messze lemaradt a bejutási küszöbtől, és csak a 8. helyen végzett. A megyei választás többségi választási rendszer, ebben az esetben a győztes mindent visz, ezért torzít.

...a cikk folytatódik>>>
Kovács Zoltán 3 hozzászólás a cikkhez
 
Kampányzárás
2009-11-11 14:51:52
közélet

Ha jól tudom, két kampánygyűlést tartottak a faluban. Pénteken az MKP, kedden a HÍD próbált korteskedni a jelöltjei mellett. A HÍD aduásszal is készült, mivel meghívta Bugár Bélát. Talán nem rossz ómen a pártok számára, de mindkét esetben szakadt az eső.

...a cikk folytatódik>>>
Kovács Zoltán 5 hozzászólás a cikkhez
 
Ironman
2009-10-30 10:27:28
más

Néha az emberi kiváncsiság és teljesítmény rendkívüli dolgokra képes. Ezen a nyáron egy peredi fiatalember is kipróbálta, hogy mire képes az akarat és az elhatározás. Szekeres Dávid 18 évesen úgy döntött, hogy egymaga leteker Medjugoriéba. Aki nem tudná, Medjugorie Bosznia-Hercegovinában, azon belül is Hercegovinában található. Ez egy horvátok által lakott 4000 lakosú település, magyar jelentése: hegyek közötti. A település arról híres, hogy 1981-ben hat helyi fiatalnak megjelent Szűz Mária. Bár a Vatikán soha nem ismerte el a jelenések természetfölötti mivoltát, sőt, a plébániák hivatalosan nem is szervezhetnek zarándokutakat, mégis a katolikusok között nagy tisztelet övezi a helyet.

...a cikk folytatódik>>>
Kovács Zoltán 12 hozzászólás a cikkhez
 
Mindenki köteles a szennyvízhálózatra csatlakozni
2009-10-22 09:59:59
önkormányzat

A testület októberi ülésének programjából kiesett az egyik legérdekesebb megtárgyalandó pont: napkollektorokról tartott volna bemutatót egy cseh cég, de a rossz idő miatt nem tudták megtekinteni a felkínált területet, így ennek a pontnak a megtárgyalását egy következő ülésre halasztották.

...a cikk folytatódik>>>
Kovács Zoltán 1 hozzászólás a cikkhez
 
Meghívó: 100 éves a Csángó
2009-10-17 09:25:26
más

Először is megkövetem az önkormányzatot. Néhány héttel ezelőtt egy verssel köszöntöttük a száz éves Csángót. Akkor azt írtam, hogy az ígért kiállításból valószínűleg nem lesz semmi. Tévedtem. Az önkormányzat, összefogva a többi „Csángó településsel“, megszervezte a kiállítást. A tárlat október 20-án Pereden kezdődik, majd a többi falut is végigjárja. A későbbiekben elképzelhető, hogy a zsigárdi kisállomás épületében állandó helye lesz.

...a cikk folytatódik>>>
Kovács Zoltán 5 hozzászólás a cikkhez
 
Tanévnyitó után
2009-10-05 18:32:33
önkormányzat

Szeptember közepén összegzik az iskolák, hogy hány tanulójuk van az adott iskolai évben. Köztudott, hogy az óvodáink teltházzal működnek, és ez néhány (nem dolgozó) szülőnek komoly fejtörést okoz, miután a csemetéjüknek már nem jutott hely. A szlovák oviban 48, a magyarban 47 gyerek van.

...a cikk folytatódik>>>
Kovács Zoltán 0 hozzászólás a cikkhez
 
Szélerőmű helyett napkollektor park?
2009-09-21 12:20:21
önkormányzat

Az önkormányzatnál újra beindult a nagyüzem. A képviselők főleg a lakosok szociális kérdéseivel foglalkoztak, de szó volt a falu egészét érintő dolgokról is. A képviselők módosították a költségvetést. Több fejlesztés az idén már nem valósul meg, így ezeket kivették a büdzséből, pl. idén nem újul meg a kultúrház. Elhangzott, hogy a költségvetés elég jó helyzetben van, kb. egy hónapnyi kiadáscsökkenéssel számolnak, de ez nem veszélyezteti a falu nyugodt működését.

...a cikk folytatódik>>>
Kovács Zoltán 8 hozzászólás a cikkhez
 
Évforduló
2009-09-11 10:16:17
kultúra

Ez a vers még a falunap alkalmából, az iskolások számára kiírt pályázaton nyert. Az aktualitását az adja, hogy a Csángó idén ősszel ünnepli elindulásának 100. évfordulóját. Mi ezzel köszötjük ezt a piros kis vonatot, akinek az „ősei“ átvészeltek 2 háborút, kitelepítést, széteső birodalmakat, születő oszágokat, de mára már megfakult a jelentősége.Ugyan a falu igért egy kiállítást is erre az alkalomra, de ebből valószínűleg nem lesz semmi.

...a cikk folytatódik>>>
Kovács Zoltán 1 hozzászólás a cikkhez
 
Ifi találkozó
2009-09-02 13:29:30
kultúra

Tavaly már szó volt arról, hogy a peredi csapat Jókán részt vett az Ifi találkozón. A találkozó egy koncertekkel fűszerezett játékos vetélkedő, amelyet minden évben más falu ifjúsági csapata rendezi meg. Mészáros Annamária, a peredi Ifi Klub elnöke már akkor megemlítette, hogy idén a faluban szeretnék megtartani. Merész elképzelés volt, de sikerült.

...a cikk folytatódik>>>
Kovács Zoltán 1 hozzászólás a cikkhez
 
Diplomamunkák
2009-08-13 16:31:32
közélet

A honlap már évek óta megpróbál a lehető legtöbb információt közölni a falu jelenkori életéből. Igazából ez a munka pár év múlva az egyetemeket és a főiskolákat látogatók számára fontos forrás lehet, ahogy az alapiskolások is már sok anyagot (képet) kölcsönöztek a falunapra készült munkáikhoz. Mindamellett a falu története nem most kezdődött, és néhányan már a diplomamunkájukban foglalkoztak a falu mindennapjaival.

...a cikk folytatódik>>>
Kovács Zoltán 2 hozzászólás a cikkhez
 
www.deltasound.sk
 
www.musicmax.sk
 
www.interkompakt.sk
 
www.vandadekor.sk
 
www.dt-digital.sk
 
obec Te ed kovo - Pered falu, old.pered.info 1280*1024, ©TulokTeam, admin: