Pered község - obec Tešedíkovo

videoarchívum 
index falunkról önkormányzat szervezetek intézmények dokumentumok fórum fotóalbum Peredi Újság naptár
Üdvözöljük Pereden!
Pered község, a délszlovákiai Mátyusföldön helyezkedik el. Falunknak 3700 lakosa van, ebből 82%-a magyar nemzetiségű és 18%-a szlovák. Falunk, Sellye járás fejlettebb falvai közé sorolható. tovább>>
kontakt: OÚ Tešedíkovo
Žiharecká 860
Tešedíkovo, 925 82
Tel: 031 7795412
tesedikovo@tesedikovo.sk
48° 6' 27.86"N
17° 50' 47.41"E
admin:
linkek:
edatbázis
Telektó polgári társulás:
telekto.tesedikovo.info
testvérvárosunk:
www.tab.hu
hírek: (274) 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 
Születésnap
2010-01-19 15:09:10
kultúra

A Csemadok helyi szervezete január 16-án az évzáró keretén belül ünnepelte megalakulásának 60. évfordulóját. Bár az elején úgy tűnt, hogy érdektelenség miatt lényegében elmarad az igazi party hangulat, miután kezdéskor csak 60 csemadokos jelent meg, de a műsor közben egyre többen lettek, és a vacsorára lényegében meg is telt a Nagyterem. A rendezvényt bál zárta.

...a cikk folytatódik>>>
Kovács Zoltán 18 hozzászólás a cikkhez
 
Beíratkozás
2010-01-19 14:45:46
közélet

Január 15-én a Via Nova Ifjúsági Csoport, valamint a peredi magyar iskola és óvoda közös beíratkozási programot tartott. A kultúrház Nagytermében felállítottak egy ugrálóvárat, és foglalkozásokat is tartottak a gyerekek számára. Persze az nem kérdés, hogy minek volt nagyobb sikere. Eközben a tízes teremben a szülőknek előadást tartottak arról, hogy miért érdemes a gyermeküket magyar iskolába íratni.

...a cikk folytatódik>>>
Kovács Zoltán 10 hozzászólás a cikkhez
 
Egy elfeledett évforduló.
2010-01-12 12:19:20
történelem

Kevesen tudják, hogy mikor is történt a doni katasztrófa, amikor is megpecsételődött sokunk nagypapája, rokonának sorsa. Ez a nap 1943 január 12. kedd. Ez a nap is fagyosan, hidegen kezdődöt mint a többi . A hőmérő higanyszála -35 fokot mutat. Mindennaposak a fagyási sérülések, kinek a lába kinek a keze fagy le....a cikk folytatódik>>>
Darázs László 2 hozzászólás a cikkhez
 
Tisztelt lakosok, kedves perediek!
2010-01-04 12:16:07
közélet

Pered Község Önkormányzata és a magam nevében nagy tisztelettel és szeretettel köszöntöm Önöket az újesztendő első napján!

Immáron egy esztendeje, hogy Szlovákia felzárkózott azon európai országok közé, amelyek nemzeti valutájukként fogadták el az eurót. Ugyan a bevezetése nem változtatta meg alapvetően az életünket, mert még túlnyomórészt mindig koronában gondolkozunk, de azt el kell ismerni, hogy elősegítette gazdaságunk stabilitását a pénzügyi válság hatásának ellenére is.

...a cikk folytatódik>>>
Borsányi Gyula (polgármester) 0 hozzászólás a cikkhez
 
Karácsony Pereden
2009-12-21 15:16:17
kultúra

Az Ifi Klub a tavalyi sikeren felbuzdulva, idén újból karácsonyi műsort szervezett. Az influenza járvány miatt az óvodások kimaradtak, de ettől még sikerült egy teljes értékű műsort összeállítani. A videón Takács Noémi énekel. Ezzel a felvétellel kívánunk mindenkinek Boldog karácsonyt és sikerekben gazdag új esztendőt!

Kovács Zoltán 0 hozzászólás a cikkhez
 
Több tíz kilós felszerelés, nyakig álcázás, rádióvevők és méret arányos fegyverek - többek közt így néz ki egy airsoft csapat
2009-12-20 17:51:52
más

Az airsoft a sok hiedelemmel ellentétben nem egy agresszív sport. Fő célja a taktika kiépítése, amely szórakozást és kikapcsolódást garantál egy kis adrenalinnal fűszerezve. Leginkább a sokak által ismert paintballhoz lehet hasonlítani, azzal a különbséggel hogy festékgolyók helyett műanyag golyókkal működnek az eredetihez megszólalásig hasonlító fegyverek. Többek közt az airsoftot ezért játszák talpig felszerelésben és álcázásban, hogy még hűebben lehessen leszimulálni egy-egy offenzívát.

...a cikk folytatódik>>>
Lelovics Gábor 6 hozzászólás a cikkhez
 
Négy év után
2009-12-14 14:39:40
közélet
bookclubs.barnesandnoble.com

A politikusok négyévenként elszámolnak arról, hogy miként teljesítették az ígéreteiket. Néhánynak sikerül, némelyiknek nem. Most mi is magyarázzuk a bizonyítványunkat. Igaz, mi nem is ígértünk semmit. Bár négy esztendő nem olyan hosszú idő, de Pereden elég ahhoz, hogy emlékezzünk egy kicsit. Gondoljunk bele: ennyi év elég volt ahhoz, hogy a foci mennybe repüljön, majd jókora szabadesésbe kezdjen.

...a cikk folytatódik>>>
Kovács Zoltán 9 hozzászólás a cikkhez
 
Kitüntetettek
2009-12-14 14:20:21
közélet

A Csemadok Galántai Területi Választmánya Pereden ünnepelte a szervezet megalakulásának 60. évfordulóját. Ebből az alkalomból több régióbeli csemadok tagnak kitüntetést adtak át. Peredről Herencsár Ernőt és Patucz Tibort díjazták.

Herencsár Ernő
 
Patucz Tibor
Kovács Zoltán 0 hozzászólás a cikkhez
 
Dr. Slyško nem megy el a faluból
2009-11-27 09:02:03
önkormányzat

A novemberi ülésen meglepően kevés megtárgyalandó dolog várt a képviselőkre. Talán csak egy igazán izgalmas pont volt, ez pedig Rácz Zsolt házát érintette. A Telektó PT már évek óta ádáz harcot vív az illetővel, most úgy néz ki, hogy akár fordulat is beállhat a dologban.

...a cikk folytatódik>>>
Kovács Zoltán 15 hozzászólás a cikkhez
 
A Peredi Újság és a bársonyos forradalom
2009-11-18 12:49:50
más

Kerek húsz esztendeje annak, hogy az emberek úgy döntöttek, az agymosásból már nem kérnek. Talán a bársonyos forradalom igazán maradandó eredménye, hogy szabad akaratunkból szavazhatunk és választhatunk, vagy mint a megyei választások esetén, nem szavazunk.

...a cikk folytatódik>>>
Kovács Zoltán 12 hozzászólás a cikkhez
 
www.deltasound.sk
 
www.musicmax.sk
 
www.interkompakt.sk
 
www.vandadekor.sk
 
www.dt-digital.sk
 
obec Tešedíkovo - Pered falu, old.pered.info 1280*1024, ©TulokTeam, admin: