Pered k zs g - obec Te ed kovo

videoarch vum 
index falunkr l nkorm nyzat szervezetek int zm nyek dokumentumok f rum fot album Peredi js g napt r
Üdvözöljük Pereden!
Pered község, a délszlovákiai Mátyusföldön helyezkedik el. Falunknak 3700 lakosa van, ebből 82%-a magyar nemzetiségű és 18%-a szlovák. Falunk, Sellye járás fejlettebb falvai közé sorolható. tovább>>
kontakt: OÚ Tešedíkovo
Žiharecká 860
Tešedíkovo, 925 82
Tel: 031 7795412
tesedikovo@tesedikovo.sk
48° 6' 27.86"N
17° 50' 47.41"E
admin:
linkek:
edatbázis
Telektó polgári társulás:
telekto.tesedikovo.info
testvérvárosunk:
www.tab.hu
hírek: (274) 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 
Új honlap
2011-11-08 15:13:14
informix

Ez az oldal továbbá nem üzemel aktív üzemmódban. A megújult változat a tesedikovo.info cím alatt érhető el, ahol viszont nem elérhetők azok a cikkek, amelyek itt foglalnak helyet. Tehát a továbbiakban ez az oldal csakis archivációs célokra szolgál.

admin 0 hozzászólás a cikkhez
 
Pierre Corneille - Az Illúzió
2011-02-21 14:04:05
kultúra

A pozsonyi Színművészeti Egyetem magyar hallgatóinak premier előadása a TEÁTRUM színházi polgári társulás keretén belül 2011. március 12-én 19:00 órai kezdettel a Peredi Kultúrházban. Rendező: Száz Pál. Szereplők: Tóth Károly, Havasi Péter, Tarr Csilla, Jókai Ági. Kosztüm: Kósa Annamária

A jegy ára: felnőttek 3,-euró, nyugdijasok, gyermekek 2,-euró. Jegyigénylés: Borsányi Erzsébet, tel.: 0915 451 015. Az előadás létrejöttét a Nemzeti Kulturális Alap és Pered Község - Kultúrház támogatta. Mindenkit szeretettel várunk.

Községi hivatal 0 hozzászólás a cikkhez
 
Óvodai beíratkozás
2011-02-21 10:09:10
közélet

Ha beíratkozásról hallunk, akkor először az iskola jut az eszünkbe, pedig a magyar óvodában évek óta tartanak beíratkozási programot. Idén sem volt ez másképp, annyi különbséggel, hogy most az infó is meghívást kapott rá. Én meg mentem, mert jó ügyről van szó.

...a cikk folytatódik>>>
Kovács Zoltán 0 hozzászólás a cikkhez
 
Meghivó
2011-02-17 16:33:34
informix

A Csemadok Peredi Alapszervezete tisztelettel értesíti a lakosságot, hogy 2011. március 11-én, pénteken 18:00 órai kezdettel író-olvasó találkozót szervez Pukkai László – író, tanár és történésszel a helyi kultúrházban. A találkozó során A földreformok árnyékában Mátyusföldön /1919 – 1949/ c. könyv kerül bemutatásra. Minden kedves érdeklődőt szeretettel várnak!

Községi hivatal 0 hozzászólás a cikkhez
 
Felhívás
2011-02-17 12:36:37
önkormányzat

Szokatlan módon most két részre szedem a februári KT ülést, és ennek az az oka, hogy mindenki időben értesüljön egy petícióról. A tanácskozáson megjelent Matej Ferenczei, a közlekedési főiskola diákja, aki a vasúti szárnyvonalak bezárása ellen tiltakozó bizottság tagja. Ismertette azon álláspontjukat, miszerint a vasút tudatosan tette tönkre a Csángót a rossz csatlakozásokkal. Úgy gondolja, hogy a vasút úgy viselkedik, mint egy rossz vendéglős, aki a maradék kuncsaftot is átzavarja a konkurenciához.

A petíciós bizottság célja, hogy a többi szárnyvonal mellett a Csángó is tovább működjön, ugyanakkor olyan menetrend kidolgozásán dolgozik, hogy fél óránként induljanak vonatok Párkány – Pozsony között, anélkül, hogy növekedne a vonatok száma. Novák Veronika kérte, hogy foglalkozzanak az eurocity-k problémájával is. Egyre több diák tanul Pesten, de régiónkban ezek a vonatok nem állnak meg, ezért este már nem lehet Pestről hazajutni, hacsak valaki az utazóért el nem megy Újvárba. Az önkormányzat egyhangúlag támogatta a petíciót. Ezért, ha valaki úgy érzi, hogy a 101 éves Csángóra szükségünk van, akkor a községi hivatalban aláírhatja az ívet. Talán más helyen is ki lesz téve, de az nem volt nekem világos, hogy ha igen, akkor mégis hol. Ha valaki erről többet tud, akkor írja meg.

Kovács Zoltán 4 hozzászólás a cikkhez
 
Csemadok évzáró
2011-02-14 10:01:02
kultúra

Január 15-én Pered legnagyobb kulturális szervezete a hagyományoknak megfelelően bállal összekötött évzárót tartott. Az eseményen a fellépőkkel együtt kb. 130-140 ember vett részt. Bár a Csemadokot állandónan jogos vagy indokolatlan kritika illeti, szükségszerű megemlíteni, hogy szinte minden hónapban rendezett vagy részt vett rendezvények lebonyolításában, annak ellenére, hogy meglehetősen kevés tag vállalja a munkát.

...a cikk folytatódik>>>
Kovács Zoltán 7 hozzászólás a cikkhez
 
Meghivó
2011-02-11 10:44:45
informix

A helyi kultúrház mellett működő Honismereti Kör szeretettel várja az érdeklődőket PhDr. Novák Veronika, a Vágsellyei Levéltár igazgatónőjének helytörténeti előadássorozatának második részére, 2011. február 18-án a helyi kultúrházba. Az előadások témája: Pered és környékének történelme a XVII. században. Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk!

Községi hivatal 0 hozzászólás a cikkhez
 
Felhívás!
2011-02-11 10:38:39
informix

Csak krumplipucolásra használod a Peredi Újságot? Úgy érzed, hogy ez a falu többet jobbat és színesebbet érdemel újság tekintetében? Több véleményre is kiváncsi vagy, nem csak egy párt elképzelésére? Ha úgy gondolod, hogy segíteni szeretnél és tudnál egy új peredi újság írásában, akkor jelentkezz a perediujsag@gmail.com címre.

perediujsag@gmail.com 8 hozzászólás a cikkhez
 
Fába faragott álmok
2011-02-07 13:06:07
kultúra

Szeretem a környezetemben élő közvetlen, szerény, ám tehetséges, érzelmileg gazdag, nagyszerű embereket. Talán röviden így jellemezném Zilizi Zoltánt, akit kb. 15 éve ismertem meg közelebbről egy rendezvény szervezése kapcsán. Többször találkoztunk, beszélgettünk. Aztán jött a balesete, hosszabb lefolyású betegsége, melyből szerencsére már teljesen felgyógyult. A napokban keresett fel és a galántai reneszánsz kastélyba invitált, egy kiállítás megnyitójára, ahol bemutatásra kerülnek csodálatos alkotásai. Kedves meghívásának ezúttal is örömmel tettem eleget.

...a cikk folytatódik>>>
Borsányi Erzsébet 2 hozzászólás a cikkhez
 
Telektó évzáró
2011-02-07 11:49:50
más

Néhány éve a hagyományos szervezetek mellett a Telektó PT is évzárót tart. Pered legfiatalabb társasága valószínűleg egyben a legvérmesebb is. Az idei évre is sok elképzelésük van , de ez pénz és dolgos kéz kérdése. Minkettőből hiány van, de leginkább az önkéntesekből.

...a cikk folytatódik>>>
Kovács Zoltán 12 hozzászólás a cikkhez
 
www.deltasound.sk
 
www.musicmax.sk
 
www.interkompakt.sk
 
www.vandadekor.sk
 
www.dt-digital.sk
 
obec Te ed kovo - Pered falu, old.pered.info 1280*1024, ©TulokTeam, admin: